Gadfly Moon by Holiday Mathis


Here are the schedules for Division 2 North and South. Schedules were obtained from school websites and are subject to change throughout the season.

DIVISION 2 NORTH

CAMBRIDGE

SEPT. 6 – Boston Latin, 7

SEPT. 13 – at Arlington, 7

SEPT. 20 – Watertown, 7

SEPT. 27 – at Lincoln-Sudbury, 7

OCT. 4 – Waltham, 7

OCT. 11 – at Westford Academy, 7

OCT. 25 – Acton-Boxboro, 7

NOV. 28 – Somerville, 10

CHELMSFORD

SEPT. 13 – at Acton-Boxboro, 7

SEPT. 20 – at Haverhill, 7

SEPT. 27 – Dracut, 7

OCT. 4 – at Lowell, 7

OCT. 11 – North Andover, 7

OCT. 19 – at Tewksbury, 1:30

OCT. 25 – Westford Academy, 7

NOV. 28 – at Billerica, 10

LINCOLN-SUDBURY

SEPT. 13 – at Reading, 7

SEPT. 20 – Melrose, 7

SEPT. 27 – Cambridge, 7

OCT. 4 – at Acton-Boxboro, 7

OCT. 12 – at Waltham, 2

OCT. 18 – Westford, 7

OCT. 25 – at Wayland, 7

NOV. 28 – at Newton South, 10

MASCONOMET

SEPT. 6 – Danvers, 7

SEPT. 20 – Malden Catholic, 7

SEPT. 27 – Amesbury, 7

OCT. 4 – North Reading, 7

OCT. 11 – Triton, 7

OCT. 18 – Pentucket, 7

OCT. 25 – Newburyport, 7

NOV. 28 – at Everett, 10

MEDFORD

SEPT. 13 – Stoughton, 6

SEPT. 20 – Lynnfield, 6

SEPT. 27 – at Bedford, 7

OCT. 4 – at Everett, 7

OCT. 10 – at Arlington, 7

OCT. 18 – Rockland, 7

OCT. 25 – Somerville, 6

NOV. 28 – Malden, 10

NEWTON SOUTH

SEPT. 14 – Winchester, 12

SEPT. 20 – Brookline, 7

SEPT. 28 – Waltham, 12

OCT. 4 – at Boston Latin, 7

OCT. 12 – Wayland, 12

OCT. 19 – Concord-Carlisle, 12

OCT. 25 – at Malden, 7

NOV. 28 – Lincoln-Sudbury, 10

NORTH ANDOVER

SEPT. 13 – Marblehead, 7

SEPT. 20 – Lowell, 7

SEPT. 28 – at Central Catholic, 5

OCT. 5 – at Tewksbury, 2

OCT. 11 – at Chelmsford, 7

OCT. 18 – Dracut, 6

OCT. 25 – Billerica, 7

NOV. 28 – Andover, 10

PEABODY

SEPT. 13 – Salem, 7

SEPT. 20 – at Revere, 7

SEPT. 27 – Gloucester, 7

OCT. 4 – Danvers, 7

OCT. 11 – at Marblehead, 7

OCT. 18 – at Swampscott, 7

OCT. 25 – Beverly, 7

NOV. 28 – at Saugus, 10

READING

SEPT. 13 – Lincoln-Sudbury, 7

SEPT. 20 – at Acton-Boxboro, 7

SEPT. 27 – at Belmont, 6

OCT. 4 – Woburn, 7

OCT. 11 – Arlington, 7

OCT. 18 – at Winchester, 7

OCT. 25 – at Lexington, 6

NOV. 28 – Stoneham, 10:15

WALTHAM

SEPT. 13 – Newton North, 6

SEPT. 20 – Westford Academy, 6

SEPT. 28 – at Newton South, 2

OCT. 4 – at Cambridge, 7

OCT. 12 – Lincoln-Sudbury, 2

OCT. 18 – at Acton-Boxboro, 7

OCT. 25 – at Malden Catholic, 6

NOV. 28 – Malden Catholic, 10

WESTFORD ACADEMY

SEPT. 6 – at Dracut, 7

SEPT. 20 – Waltham, 7

SEPT. 27 – Haverhill, 7

OCT. 4 – St. John’s Prep, 7

OCT. 11 – Cambridge, 7

OCT. 18 – at Lincoln-Sudbury, 7

OCT. 25 – at Chelmsford, 7

NOV. 28 – Acton-Boxboro, 10

WOBURN

SEPT. 13 – at Wilmington, 7

SEPT. 20 – at Burlington, 7

SEPT. 27 – at Arlington, 7

OCT. 4 – at Reading, 7

OCT. 11 – Melrose, 7

OCT. 18 – Lexington, 7

OCT. 25 – at Belmont, 6

NOV. 28 – at Winchester, 10:30

DIVISION 2 SOUTH

BARNSTABLE

SEPT. 6 – Xaverian, 6

SEPT. 14 – Braintree, 12

SEPT. 20 – at Holliston, 7

OCT. 4 – at New Bedford, 7

OCT. 11 – at Nauset, 7

OCT. 18 – Dennis-Yarmouth, 6

OCT. 25 – Durfee, 6

NOV. 28 – at Falmouth, 10

BRAINTREE

SEPT. 6 – Hingham, 7

SEPT. 14 – at Barnstable, 12

SEPT. 20 – Framingham, 7

SEPT. 27 – at Natick, 6

OCT. 4 – Needham, 7

OCT. 18 – at Walpole, 7

OCT. 26 – Weymouth, 1

NOV. 28 – at Milton, 10

BRIDGEWATER-RAYNHAM

SEPT. 6 – at St. John’s Prep, 7

SEPT. 13 – at Duxbury, 7

SEPT. 20 – at Xaverian, 7

SEPT. 27 – New Bedford, 7

OCT. 5 – at Marshfield, 3

OCT. 11 – Dartmouth, 7

OCT. 25 – Dennis-Yarmouth, 7

NOV. 28 – Brockton, 10

DURFEE

SEPT. 6 – Somerset-Berkley, 7

SEPT. 13 – Taunton, 7

SEPT. 20 – at Quincy, 7

SEPT. 27 – Nauset, 7

OCT. 4 – Dartmouth, 7

OCT. 18 – at Brockton, 7

OCT. 25 – at Barnstable, 6

NOV. 28 – New Bedford, 10:15

KING PHILIP

SEPT. 6 – North Attleboro, 7

SEPT. 13 – at Foxboro, 7

SEPT. 27 – at Franklin, 7

OCT. 4 – Mansfield, 7

OCT. 11 – Attleboro, 7

OCT. 18 – at Taunton, 7

OCT. 25 – Oliver Ames, 7

NOV. 28 – Franklin, 10

MANSFIELD

SEPT. 6 – BC High, 7

SEPT. 13 – at LaSalle (Ohio), 7

SEPT. 27 – Taunton, 7

OCT. 4 – at King Philip, 7

OCT. 11 – at Franklin, 7

OCT. 18 – Oliver Ames, 7

OCT. 25 – at Attleboro, 7

NOV. 28 – Foxboro, 10

MARSHFIELD

SEPT. 6 – at Scituate, 7

SEPT. 13 – at Dennis-Yarmouth, 6

SEPT. 20 – at BC High, 7

SEPT. 27 – at Falmouth, 7

OCT. 4 – Bridgewater-Raynham, 7

OCT. 11 – Whitman-Hanson, 7

OCT. 18 – Weymouth, 7

NOV. 28 – Duxbury, 10

NATICK

SEPT. 6 – at Needham, 6

SEPT. 13 – at Walpole, 7

SEPT. 20 – at Brockton, 7

SEPT. 27 – Braintree, 6

OCT. 4 – Wellesley, 6

OCT. 18 – at Newton North, 1:30

OCT. 25 – at Brookline, TBA

NOV. 28 – Framingham, 10

NEW BEDFORD

SEPT. 6 – at Taunton, 7

SEPT. 20 – Whitman-Hanson, 7

SEPT. 27 – at Bridgewater-Raynham, 7

OCT. 4 – Barnstable, 7

OCT. 12 – at Bishop Feehan, 1

OCT. 18 – Dartmouth, 7

OCT. 26 – at Brockton, 1

NOV. 28 – at Durfee, 10:15

QUINCY

SEPT. 6 – Archbishop Williams, 7

SEPT. 13 – at Norwell, 7

SEPT. 20 – Durfee, 7

OCT. 4 – at Pembroke, 7

OCT. 11 – Plymouth South, 7

OCT. 18 – at Hanover, 7

OCT. 25 – Scituate, 7

NOV. 28 – North Quincy, 10

WELLESLEY

SEPT. 6 – at Weymouth, 7

SEPT. 13 – at East Bridgewater, 7

SEPT. 21 – Walpole, 1

SEPT. 28 – Newton North, 1

OCT. 4 – at Natick, 6

OCT. 18 – Brookline, 7

OCT. 25 – at Framingham, 7

NOV. 28 – Needham, 10

Preseason rankings for Division 2 North and South

DIVISION 2 NORTH

1. North Andover (12-0)

2. Reading (8-3)

3. Lincoln-Sudbury (9-2)

4. Newton South (4-7)

5. Westford Academy (5-6)

6. Woburn (5-6)

7. Chelmsford (3-8)

8. Masconomet (4-7)

DIVISION 2 SOUTH

1. Mansfield (8-3)

2. Natick (6-5)

3. King Philip (9-3)

4. Barnstable (6-5)

5. Bridgewater-Raynham (3-7)

6. Braintree (7-4)

7. Wellesley (5-6)

8. New Bedford (6-5)



Source link